מרכז הזמנות 054-6555727
כניסה
שכחתי סיסמה
האתר המוביל למוצרי טיפוח

כיצד ניתן לטפל בפצעי אקנה?

אקנה, או בשמה הנוסף והנפוץ פצעי בגרות, היא מצב רפואי נפוץ – מדובר בפצעונים, לרוב קטנים, שנוצרים בעיקר על הפנים ומופיעים כאשר שומן וחלקיקי תאי עור מתים חוסמים את זקיקי השערה וגורמים להתפתחות פצעים.

העור מכסה את גופו של האדם ונחשב לאיבר הגדול ביותר בו. עור הפנים כולל, בין היתר, שומן, בלוטות זיעה, זקיקי שיער, איברי חישה ועוד.

זקיקי השערה נמצאים כמעט בכל מקום בגוף ומחוברים אליהם בלוטות חלב המפרישות נוזל שמנוני המספק שימון לעור ולשיער כאשר סתימה של אותם זקיקים מונעת הפרשת השומן לעור.

ישנם גורמים שונים המחמירים את האקנה – הורמונים, תזונה, פנים שמנוניות, הצטברות חיידקים על העור ונשירה רבה מדי של תאי עור. הפצעים אינם גורמים נזק רפואי בהכרח אבל יוצרים נזק תדמיתי בעיקר אצל צעירים בקרבם נוצרת אי נוחות, ירידה במצב הרוח ולחץ נפשי.

טיפול אסתטי, לפני הכל

בקרב מומחים שונים רווחת הדעה כי אין למעשה הצדקה לטיפול רפואי באקנה, ולמעשה הטיפול בתופעה נדרש להיות יותר אסתטי. בשל העובדה כי תופעת האקנה נפוצה מאוד הרי שחברות ויצרנים רבים מסביב לעולם משקיעים ידע רב, מאמצים ואמצעים מתקדמים בפיתוח תכשירי טיפול מגוונים לבעיה. בימנו אלו ניתן להבחין במגוון רחב של מוצרים לאקנה לצד תכשירים ושיטות טיפול מרכזיות שמבוססות על חומרים וקרמים שונים ללא מרשם רופא, על פי החלוקה הבאה:

– קרמים וג'לים טיפוליים: ג'לים שקופים לשימוש נקודתי בעור בעייתי.

– קרם לחות: קרמים שמתאימים לעור שמן ומותאמים מאוד לעור הסובל מהתפרצויות פצעונים ואקנה.
לרוב מדובר בקרמים עשירים בלחות ובחומצות ממקור טבעי המפחיתות התפרצות שטחים של פצעונים.

– בוסטר לטיפול באקנה: תכשירים לטיפולים פרא רפואיים התורמים למיגור מהיר של חיידקי אקנה.

–  סבוני פנים לניקוי עדין ויסודי: מכילים חומרים המצליחים לטהר את הנקבוביות מבלי לגרום לגירוי העור.
לאחר הטיפול העור רענן, נינוח וללא תחושת יובש. נועד לשימוש בוקר וערב על פי ההנחיות הנלוות.

–  מי פנים: תכשירים מיוחדים המבוססים על ויטמין B3 לשמירה על היגיינת העור.

– קרמים וסרומים לטיפול בצלקות אקנה: בעלי מרכיבים המזרזים ומעוררים תהליכי תיקון, שחזור ובנייה. תכשירים אלו מטפלים בבעיות קימוט העור, תורמים להבהרה והשטחת צלקות. ישנם מגוון סוגי תכשירים לקבוצת המוצרים הזאת – חלקם מסייע בטיפול בצלקות מסוגים שונים כולל כוויות וחלקם גם מסייעים בהליך של הבהרת כתמי עור ושאר טיפולי פנים.

>> לקטלוג המוצרים המיוחד שלנו באתר לטיפול בפצעי אקנה,לחצו כאן. 

שינוי גודל גופנים